نوع خبر 
 
 
بازدید نماینده مردم شریف شهرستان دماوند در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد دماوند

میرزایی نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از دانشگاه آزاد دماوند بیان داشت:

تولید فکری که بتواند در راستای برنامه های توسعه ای کشور قرار گیرد،ثروت اصلی و واقعی برای هر کشوری است

قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی به همراه تنی چند از همکاران خود از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند بازدید نمود.

در این بازدید 2 ساعته که از بخشهای آزمایشگاهی،کارگاهی وعمرانی واحد دماوند صورت پذیرفت،دکتر صفری رییس واحد  به اتفاق معاونین،میهمانان را همراهی کردند و گزارش های لازم را ارائه دادند.

سالن آمفی تئاترساختمان آموزشی 6 طبقه با ظرفیت 360 نفر، کارگاه های فنی و آزمایشگاهی،مرکز رشد،مرکز تحقیقات بتن و آسفالت،گلخانه ها،مجموعه ورزشی،آماده سازی راههای دسترسی و ساختمان اداری واحد دماوند پروژه هایی بودند که مورد بازدید قرار گرفتند.

میرزایی تلاشها وکارهای انجام شده بویژه در دانشگاه آزاد دماوند را بسیار خوب ارزیابی نمود و اظهارداشت:در دوران بحرانی اوایل انقلاب که کشور دچار مشکلات فراوانی بود،دانشگاه آزاد اسلامی توانست کمک بزرگی به توسعه آموزش عالی کشور نماید و دانش آموختگان شایسته ای را تحویل جامعه دهد.نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از کارگاه های فنی و آزمایشگاهی و همچنین سالنهای آمفی تئاتر و کنفرانس جدیدالتاسیس واحد دماوند،وجود چنین امکاناتی را در شهر دماوند بسیار مفید و با ارزش دانست و اظهار داشت:اگر آموزش ما درست باشد،همه چیز ما درست می شود؛مبحث آموزش در کشورهای پیشرفته،بسیار مورد توجه است؛بنظر بنده دانشگاه های آزاد دماوند،رودهن و فیروزکوه  و حتی سایر دانشگاه ها باید اتاق فکر تشکیل دهند و علاوه بر کار آموزشی معمول خود،برای ادارات و نهادهای مستقر در منطقه نیز دوره های آموزشی اداری برگزار نمایند و در واقع فرهنگ سازی کنند.

وی ادامه داد:بنده به برخی از مقامات بلند پایه در دولت پیشنهاد دادم دماوند را به عنوان یک طرح نمونه در زمینه امور اداری و تکریم ارباب رجوع در نظر بگیرند و پس از آموزش کارکنان ادارات در ابعاد مختلف اداری،تخصصی و تکریم ارباب رجوع،این شهر را بعنوان نمونه در کشور ارائه دهیم که در این طرح دانشگاه های منطقه خصوصا واحد دماوند می توانند کمک شایانی نمایند.

وی همچنین خواستاراستفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بومی فارغ التحصیل دانشگاه در راستای توسعه هر چه بیشتر شهرستان شد و بیان داشت:باید دانش آموختگان نخبه بومی شناسایی شوند و از فکر و تخصص آنها برای پیشرفت جامعه کمک گرفته شود چرا که تولید فکری که بتواند در راستای برنامه های توسعه ای کشور قرار گیرد،ثروت اصلی و واقعی برای هر کشوری است.

در ادامه این بازدید، معاونت های مختلف دانشگاه به بیان گزارش از حوزه خود پرداختند ودکتر صفری رییس واحد دماوند نیز ضمن تشکر از مهندس میرزایی،گزارش کامل و جامعی از دانشگاه ارائه داد و اظهار داشت: دید تخصصی نماینده محترم  به کارگاه ها و اشراف کامل به مسائل ستودنی و قابل تقدیر است.

محمود صفری در پایان گفت:دانشگاه آزاد دماوند با 80 رشته مقطع مختلف از کاردانی تا دکتری تا کنون حدود 14000دانش آموخته را تقدیم جامعه علمی کشور نموده و تلاش دارد خود را به یکی از قطب های علمی شرق استان تهران تبدیل نماید.

چهارشنبه 6 مرداد 1395  15:55

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 29 مهر 1398  14:2:43
تعداد بازديد از اين خبر : 2300
      انتخاب وب سایت